Etiflex Břeclav je v Evropě první tiskárnou, která používá technologii digitálního sítotisku DG-SCREEN s inkjetovým modulem DG-JET. Tchajwanskou společnost Orthotec zastupuje na českém a slovenském trhu firma Enginne Radima Krutiše.

Digitální sítotiskový stroj s horkou ražbou je součástí nové řady technologií Orthotec. Nový stroj Orthotec DG-SCREEN byl představen vloni na veletrhu Labelexpo. Model vystavený v Bruselu šel z veletrhu rovnou do Břeclavi. Instalace v Etiflexu je první v Evropě. „O konfiguraci v Etiflexu lze bez váhání prohlásit, že je unikátní a hodně sofistikovaná. Etiflex si souběžně přikoupil ještě klasickou sítotiskovou jednotku Orthotec,“ uvedl Radim Krutiš.

Základem stroje DG-SCREEN je inkjetová jednotka DG-JET, která je obklopena dvěma jednotkami pro horkou ražbu. Součástí je navíc klasická sítotisková jednotka, kterou si Etiflex nechal doinstalovat, a k tomu semirotační vysekávací jednotka. Nainstalovaná linka dokládá možnosti technologií Orthotec při vytváření konfigurací podle individuálních požadavků uživatele, které se navíc mohou měnit v čase.

Etiflex je známým výrobcem především vinařských etiket, které vyžadují zušlechtění horkou ražbou. Konfigurace nainstalovaná v Břeclavi efektivně podporuje zapracování jak nízkonákladových, tak i velkonákladových zakázek. Etiflex provozuje i další stroj Orthotec, a sice SRFD3030 s jednou sítotiskovou jednotkou a dvěma horkoražebními moduly, který byl nainstalován před třemi lety. Stroj je v Etiflexu plně vytížený. Aby na novém stroji mohli zpracovávat zakázky, které nestíhají na prvním stroji, zvolili konfiguraci i s klasickou sítotiskovou jednotkou. Tím se potvrzují i univerzální možnosti platformy SRFD. Díky modulární konstrukci s ocelovými a litinovými bočnicemi, kde každá jednotka má vlastní servopohon, lze stavět konfigurace podle produktového profilu zákazníka. Konfiguraci je možné doplnit i v průběhu životnosti stroje.

Spolupráci s Etiflexem pozitivně hodnotí i Jason Huang, jednatel společnosti Orthotec. Jeho návštěva v Břeclavi při instalaci stroje DG-SCREEN navazovala na dřívější setkání. „Etiflex je velmi profesionální tiskárna, pokaždé diskutujeme, jak bychom mohli přispět k technologiím, které se zde používají,“ řekl Jason Huang.