Na veletrhu Labelexpo Europe 2023 představila společnost Mark Andy čtyři řady tiskových strojů pro digitální tisk. Dokompletovala své portfolio pro digitální technologie: Digital Series HD, Digital Series iQ, nová hybridní platforma Pro Series a nový stroj Digital Pro MAX.
Portfolio Mark Andy pro digitální tisk nyní sestává ze čtyř řad. Vrcholem a technologicky nejvyspělejší platformou je řada Digital Series HD. Pro tento inkjetový stroj si Mark Andy vyrábí i vlastní inkjetovou tiskovou jednotku, která umí tisknout až osm barev. Stroj lze libovolně kombinovat s platformou Performance Series P7. Tisková jednotka může být obklopena konfigurací tradičního flexa, lakování, tisku speciálních barev, jednotek pro studenou ražbu atd. Výrobce i distributor (Mark Andy i Radim Krutiš) férově upozorňují, že stroj Digital Series HD není cenově i výkonem určen pro tiskárny, které teprve plánují začít s digitálním tiskem. Digital Series HD je produkční stroj pro vícesměnné provozy, který v celé zakázkové struktuře dokáže plně nahradit flexotisk, umí si poradit i s desítkami kilometrů zakázek.
Druhou řadou je Digital Series iQ s inkjetovou jednotkou Domino integrovanou do řady Evolution. Jako inspirativní zajímavost uvádíme, že stávající uživatelé strojů Domino mají možnost dodatečně je začlenit do hybridní flexotiskové platformy Mark Andy, lze je doplnit např. semirotačním výsekem atp.
Další část digitálního portfolia Mark Andy tvoří stroje s elektrofotografickou technologií tisku, především nový stroj Digital Pro MAX. Nový stroj využívá tiskovou jednotku Konica Minola s práškovým tonerem. Stroj nabízí rychlost 40 m/min. a kromě CMYKu tiskne i digitální bílou.
Součástí nabídky zůstává i původní tiskový stroj Digital Pro, taktéž s jednotkou Konica Minolta. "Každá řada slouží určitému segmentu trhu. Neexistuje stroj, který by dokázal efektivně obsloužit všechny typy zakázek," konstatuje ing. Radim Krutiš.